Детективне агентство

Дослідження документів Київ Україна.

Дослідження документів Київ Україна. Дослідження пересічних чорнильних штрихів. Ділянки перетину штрихів вивчалися нами під мікроскопом МБС-10 без світлофільтрів і зі світлофільтрами, проводилося мікроскопічне дослідження картини видимій та інфрачервоній люмінесценції, застосовувався метод контактного вологого копіювання. При експериментах використовувалися найбільш поширені види чорнила синього, фіолетового, чорного, червоного кольорів, виготовлених на базі основних і кислотних барвників.

Мікроскопічне дослідження пересічних чорнильних штрихів проводилося при 16 – 32х збільшенні. Кращі результати були нами отримані при спостереженні в косопадающем світлі, так як освітлення вузьким пучком світла підкреслює структуру штрихів.

Ступінь освітленості слід міняти в залежності від яскравості штрихів. Штрихи необхідно розглядати по всій їх довжині, кожен при різних умовах освітлення. Чим більше протяжність ділянки перетину штрихів, тим краще умови їх спостереження.

При мікроскопічному дослідженні можна виявити ознаки, що дозволяють судити про послідовність нанесення пересічних чорнильних штрихів:

Чим більше інтервал в часі виконання пересічних штрихів, тим краще проявляються нашарування верхнього штриха на нижній і його безперервність.

Описані в пп. «А», «в», «г» ознаки досить переконливі. Виявлення одного з них при мікроскопічному дослідженні ділянки перетину чорнильних штрихів дозволяє зробити висновок про послідовність їх нанесення, не вдаючись до інших методів дослідження. Якщо ж при мікроскопічному дослідженні виявлені ознаки, перераховані в пп. «Б», «д», «е», висновок повинен бути підтверджений результатами досліджень із застосуванням інших методів, так як при певних умовах не виключена поява помилкового ефекту.
Щоб виявити розпливаючись і винесення волокон паперу або частинок барвника, можна досліджувати місця перетину в тій зоні спектра, в якій барвники штрихів (або пофарбовані волокна паперу) значно різняться по яскравості. Для ілюстрації доцільно вибрати зону, в якій розплив буде виглядати темним на тлі більш прозорого штриха. Однак при відсутності Розпливаючись підвищення тільки яскравості контрасту може спотворити картину і викликати помилковий ефект.

Нами досліджувалися незначно відрізняються за кольором пересічні чорнильні штрихи, при мікроскопічному вивченні яких (мікроскоп МБС-2, збільшення 16 – 56х) без світлофільтрів не вдалося виявити ознак, що свідчать про хронологічну послідовність їх виконання.

Щоб виявити спектральні зони, при дослідженні, в яких можна було б посилити колірної контраст, ми вивчили спектри відображення чорнила (стандартної і зниженою концентрації барвників). Чорнило наносили на папір у вигляді забарвлених майданчиків розміром 3,5х3,5 см. Спектри у видимій зоні були записані за допомогою спектрофотометра СФ-10. Ефективну зону підбирали так, щоб в неї не входили ті області, в яких відображення порівнюваних штрихів приблизно однакове.

Аналізуючи результати, отримані при дослідження під мікроскопом із застосуванням світлофільтрів, можна зробити висновок, що мікроскопічне дослідження пересічних чорнильних штрихів із застосуванням світлофільтрів не приводить в більшості випадків до бажаних результатів. З усіх можливих випадків перетинів за допомогою даного методу кращі результати були нами отримані при дослідженні пересічних штрихів, виконаних червоними чорнилом для авторучок «Веселка» і червоним чорнилом, виготовленими на еозином. Ознаки, що свідчать про послідовність нанесення пересічних штрихів, стають більш вираженими, якщо застосовувати при дослідженні світлофільтри ЗС-7 і ЗС-3: штрих, виконаний чорнилом.

Як що Вам потрібне,  дослідження документів Київ Україна телефонуйте Нам. Ми працюємо згідно законодавства України http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4038-12 і методичних рекомендацій.

 

 


Exit mobile version