До Нас вже декілька років звертаються з проханням зняти відбитки пальців рук для візи, найчастіше в Країни США та Канади. Як правило відбитки пальців рук необхідно заповнити на бланк FD-258, який є у нас наявності, його можна завантажити з сайту FBR і роздрукувати самим чи заказать через інтернет. Це необхідно, щоб перевірити особу на притягнення до відповідальності на території країни.
Усі існуючі системи дактилоскопічного обліку працюють на загальних принципах.
Основні етапи їх роботи такі:
- Сканування об’єкта (чи то дактилокарти, чи то сліду), внаслідок чого утворюється бітова карта в градаціях сірого.
- Фільтрація отриманого зображення. Як правило, відбиток сліду – це розмазаний фрагмент, розмітка якого для експерта певним чином є складною.
Традиційно як фільтр використовується поділ по порогу, тобто задається
фіксоване (граничне) значення, і якщо тональність елемента зображення
(піксела) не перевищує граничного, то елементу надається нижнє граничне
значення, у противному випадку – верхнє. У дуже розмазаних місцях можна
використовувати поділ по порогу в кілька етапів (кроків), що дозволяє виділити інформативні ділянки зображення. - Групування отриманих пікселів за тональністю зображення в групи -кластери, тобто кластеризація. У цьому випадку, якщо в околиці піксела немає достатнього (критичного) числа пікселів тієї ж тональності, то він набуває значення, що співпадає з тональністю його околиці. Внаслідок такої обробки бітова карта зображення відбитка фільтрується від випадкових перешкод.
- Побудова кістяка відбитка, визначення особливих точок і інтегральних його характеристик. Спочатку визначаються особливі точки – точки початку папілярних ліній, скінчень й ін., що є точками різкої зміни поводження папілярних ліній. Від кожної такої точки в напрямку папілярної лінії будується вектор (як правило, за трьома першими кластерами). Межа зв’язаних кластерів є кістяком відбитка. Порівняння ліній кістяка із шаблоном дає можливість визначити місце й орієнтацію інтегральної характеристики – петлі, завитка.
- Обчислення на деяких системах щільності папілярних ліній на фіксованому фрагменті, найчастіше на секторі з заданим кутом; кутів між векторами, які з’єднують особливі точки, та інше. На цьому робота
автоматизованої системи при введенні відбитка закінчується. - Діяльність експерта – віддаляється чи змінюється інформація з розмітки відбитка пальця автоматизованою системою.
Ідентифікація відбитка пальця на наявній базі дактилоскопічних карток десятипальцевої системи здійснюється так:
Виділяються групи відбитків з однаковими інтегральними характеристиками.
У відповідній групі порівнюється слід з існуючими дактилокартами за особливими точками (тобто елементами векторного поля). Тут порівнюється місце розташування точки й напрямок відповідного вектора. При цьому
дактилокарти упорядковуються згідно з кількостями збігів.
Аналізується щільність папілярних ліній, збіг кістяків та інше.
Виводиться на монітор досліджуваний відбиток і зображення відповідних дактилокарт.