Пошук людей (шахраїв) за номером мобільного телефону. Сьогодні в Україні важко знайти людину, яка не користується послугами операторів мобільного зв’язку. Постійно вдосконалюються зовнішній вигляд мобільних пристроїв, технічне і програмне оснащення, з’являються нові варіації «смартфонів» з більшим обсягом можливостей. Користь у нашому житті безконтактних засобів зв’язку беззаперечна, але слід завжди пам’ятати про зворотній бік процесів, що представники кримінального світу також активно засвоюють сферу мобільного зв’язку, впроваджуючи різні схеми злочину.
Цьому є декілька причин:
- По-перше, власник цінного «гаджету» – це потенціальна жертва різного роду злочинів від крадіжок до насильницьких нападів. Громадянам завжди слід пам’ятати, що демонстрація достатку і дорогих пристроїв завжди провокує осіб із злодійськими намірами.
- По-друге, гроші на рахунках абонентів мобільного зв’язку часто виступають предметом розкрадень. Так званий дозвіл особи про надання своїх даних по мобільному зв’язку дає злочинцям доступ до грошей на банківському рахунку абонента. В таку оману може бути введений кожен. Більшість дій злочинців охоплюються поняттям шахрайство (злочином передбаченим ст.190 Кримінального кодексу України), але можуть мати місце й інші прояви.
Мобільний телефон є предметом, що може бути розпізнаний з достатньо високим рівнем вірогідності. Йдеться про інформацію, що зберігається в пам’яті телефону – так званий IMEI, тобто цифровий код, що є унікальним для кожного апарату. Вказана обставина може бути використана як для доведення належності мобільного апарата саме особі потерпілого (наприклад, якщо таким апаратом заволоділа інша особа шахрайським шляхом), так і для доведення факту вчинення шахрайства саме з використанням телефону.
Однією з криміналістичних особливостей цього виду шахрайства є використання технологій мобільного зв’язку для заволодіння майном інших осіб.
Наприклад така схема обману: до абонента дзвонять з невизначеного номера та представляються співробітниками банку. При цьому шахраям, як правило, відома особиста інформація про жертву: її прізвище, по-батькові, ім’я, та банк, в якому відкрито її рахунок, під різними приводами, наприклад заблокований рахунок, або перевірка, шахраї просять назвати їм певні особисті дані, уточнюють телефонний номер, просять вказати номер банківської карти, а потім просять дані пін-коду. Схема обману націлена на отримання грошей з рахунку власника.
Підставою порушення такої кримінальної справи є заява громадянина про факт вчинення шахрайства. Головними тактичними завданнями для початку розслідування є встановлення місцезнаходження та особи шахраїв. У більшості це завдання ускладняється тим фактом, що потерпіла особа не володіє будь-якою інформацією про місцезнаходження шахрая, особливо, коли йдеться про заволодіння коштами в електронному вигляді, а має лише інформацію про мобільний номер, з якого телефонував шахрай. Важливо з’ясувати початок і закінчення шахрайського діяння, його протяжність у часі. Час дозволяє встановлювати черговість, розвиток різних явищ у часі.
На даному прикладі виникають труднощі у розкритті подібних злочинів: необхідної інформації про особу, що вчинила шахрайство, немає, хоча є деяка інформація про факт і про обставини злочину, тому Наше агентство допоможе Вам здійснити пошук людей (шахраїв) за номером мобільного телефону.
0 (95) 407 54 42
У моего знакомого Шахрай забрав вели суму грошей и треба пробити за номером телефону 380990034664
Чи ця фірма і намера її , вони шахраї так чи ні SPION MARKET.
Тел. 380635093116
380500299858