Безпека бізнесу. Питання правового захисту IT бізнесу в Україні.

Безпека бізнесу. Питання правового захисту IT бізнесу в Україні. 23 лютого 2017 року Верховна Рада відхилила законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій законності при їх проведенні» (№3719 від 24.12.2015 року) http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57561 ,  після прийняття якого органи правопорядку  не мали би можливості вилучати техніку (сервери, комп’ютери, тощо.) без згоди власників. Прийняття цих змін полегшувало би тиск на підприємців з боку правоохоронних органів та надавало можливість вільного розвитку.

Основні положення законопроекту встановлювали, що замість тимчасового вилучення техніки з масивами даних, слідчі матимуть можливість лише ці дані копіювати без фізичного вилучення технічного обладнання. До того ж, пропонувалося встановити обмеження щодо правил проведення обшуку силовиками, а саме заборонялося б: «використовувати спеціальні засоби, що приховують зовнішність (маски для обличчя, балаклави тощо), а також демонструвати зброю чи спеціальні засоби, крім виняткових випадків під час проведення обшуку у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину».

Але, разом з тим у цьому законопроекті були запропоновані  й такі сумнівні положення як проведення обшуку без присутності власників приміщень та встановлювалася можливість проведення обшуку за старими правилами, як виняток, за рішенням слідчого судді. Також, на думку ІТ-експертів, для проведення всебічного аналізу інформації необхідно мати у наявності оригінали носіїв інформації (сервери, комп’ютери з жорсткими дисками), без наявності яких неможливо виконати формування повних копій (так званих ISO-образів жорстких дисків).

Усі ці фактори, на Нашу думку, і стали основною перешкодою для прийняття нагального законопроекту. Нажаль, разом із законодавчими недоліками як кажуть, «виплеснули» й дитину у вигляді зменшення тиску на приватні компанії.  Як наслідок, останнім часом у постраждалих інтернет-провайдерів виникає безліч питань та скарг на неправомірність суддівських рішень стосовно процедури тимчасового вилучення технічного обладнання. Хотілося б поставити запитання нашим парламентаріям та урядовцям чи розуміють вони, що політика «закручування гайок» призведе до згортання бізнесу інтернет-провайдерів, як такого, та перерозподілу ринку, залишивши лише ті  компанії, які зможуть «домовлятися» з силовими структурами?

Безпека бізнесу – послуги фахівців захисту вашого бізнесу в Україні.

Залишити коментар