Питання легалезації вогнепальної зброї.

Особисто я за легалізацію. Любий закон має першочергово виконувати попереджувальною функцією, тобто попереджати вчинення злочинів. А в нас, в більшості, закони направлені лише на присічення вже вчиненого злочину, з відповідними наслідками. Безумовно має бути детально і продумано розписано по предметам (вогнепальна, травматична, гладкоствольна) по суб’єктам, по дозвільним документам та обставинам, межі та місця використання. Легалізація зброї має подіяти як психологічний фактор та підсвідомому рівні на злочинців. Це не говорить про те, що всі зразу чергами будуть стояти за зброєю. В нас і так офіційно зброї багато гуляє. В голові багато по цьому питанню думок. На коли готуєте матеріал?

Легалізація зброї не приведе до збільшення летальних випадків або поранень в України. Інша думка є помилковою, так як ну ніяк заборона на зброю не мішає крадію, бандиту носити і доставати ствол. Що він на «справу» візьме зареєстровану зброю? В мене в цьому є сумніви.
Нема є тут нічого складного і страшного. Обмеження мають бути.
Легалізувати НОСІННЯ для особистої безпеки громадян травматичної (пневматичної), газової зброї, або гладкоствольні пістолети.
Водночас заборонити таке НОСІННЯ зброї під час відбування масових заходів (ярмарках, мітингах, конференціях та інші) спортивних заходах (змаганнях, на спортивних майданчиках та стадіонах), фестивалях. Такі заходи мають охоронятися або приватними охоронними фірмами та правоохоронними органами.
Нарізна зброю також легалізувати. Однак НОСІННЯ її заборонити, а дозволити лише ЗБЕРІГАННЯ і ВИКОРИСТАННЯ для охорони права власності і особистої безпеки і безпеки сім’ї в межах будинковолодіння.
Носіння в нетверезому стані або стані наркотичного сп’яніння заборонити з подальшим вилученням і забороною носити (використовувати, зберігати) протягом не менше 3 років + накладання штрафу (великого). Ідеш пити – залиш зброю.
Зберігати зброю в спеціальних облаштованих сейфах. Колекціонерів зобов’язати облаштовувати збройну кімнату.
Стан зброї і боєприпасів, умови зберігання регулярно перевіряти компетентними органами. Тренування по стрільбі проводити в спеціально відведених місцях. Про кожний факт використання боєприпасів звітуватися. Саме на облік боєприпасів має бути організований жорсткий облік і контроль, з метою не допустити його нелегального використання. Передбачити за таке порушення низку штрафів, з подальшою забороною носіння та зберігання зброї.
Дозвіл на носіння має видаватися строком до трьох років з проведенням спеціального навчання (стрілецьких курсів) по використанню зброї, її застосування, догляду та зберігання. Для носіння зброї в громадських місцях під час масових заходів та ведення охоронної, детективної діяльності дозвіл видається на строк до п’яти років з спеціалізованим навчання та екзаменами і тільки для охоронних компаній з подальшою обов’язковою переатестацією.
Дозвіл або ліцензія може бути відкликана в зв’язку з правопорушеннями (дрібне хуліганство, керування в нетверезому стані та інше.)
Заборонити отримання дозволу, ліцензії особам, які судимі за злочини проти життя і здоров’я особи, власності, при наявності незакритою судимості і протягом 1-го року після погашення судимості. Заборонити отримання дозволу особам які судимі за вживання, зберігання придбання та інші ст. КК щодо наркотиків.
І звичайно залишити вимоги щодо використання, обмежити випадки направлення зброї і здійснення вистрілів в голову, в груди. Чітко роз’яснювати громадянам

Залишити коментар