Як уберегти себе і своїх близьких від крадіжок з кредитних карт.

Почастішали звернення і повідомлення про крадіжки з банківських карт. Як правило, це відбувається з вини самих потерпілих. Шахраї дзвонять на телефон володаря карти і представляючись співробітниками банку просять продиктувати числа на зворотній стороні картки, секретне слово або дані СМС від інтернет банкінгу, після здійснюють платежі і навіть беруть кредити. За цим ні в якому разі не повідомляйте нікому вищеперелічену інформацію, а так само відразу повідомляйте про спробу заволодіння інформації службі безпеки банку. Якщо ви вже передали ці дані, негайно заблокуйте карту і зверніться до найближчого відділення банку.
Другий поширений спосіб, це копіювання даних з карт за допомогою накладок на терміналі і клавіатури банкомату. Тому постарайтеся не користуватися банкоматами і терміналами в сумнівних місцях, будьте уважні, здійснюючи покупки і знімаючи гроші.
Третій набирающий популярності вид шахрайства через оплату при замовленні товару в інтернет. Припустимо, Ви подзвонили за оголошенням на сайті в інтернеті і хочете купити товар на суму 3500 грн, «продавець-шахрай» сказав, що скине Вам реквізити для оплати. Тим часом він звертається до іншого сумлінному продавцеві, який продає товар на таку ж суму (3500), бере його реквізити для оплати, але для одержання товару залишає свої. Ці отримані реквізити він переїде Вам для оплати, собі ж отримує товар. Щоб не потрапляти в такі ситуації, намагайтеся не купуватися на «дешеву ціну» і сумнівні умови, а так само користуватися послугами поштових сервісів, де оплата відбувається в момент отримання товару.

Залишити коментар