Батьківській контроль за дитиною (підлітком).

Батьківській контроль за дитиною (підлітком). Особисті роздуми з питань виховання та конфлікту поколінь та інформаційних загроз.  Коли щось іде не так, необхідно завжди повертатися до початку та переглядати все знову інколи необхідний погляд з боку.

Недавно в соціальних мережах пройшла новина про інтернет спільноти, які у формі он-лайн ігор доводять підлітків до самогубства: У відповідь на діяльність небезпечних груп у соцмережах, які доводять дітей до самогубств, батькам пояснили, як працюють подібні угруповання, як виявити, чи дитина потрапила у небезпеку, куди краще звернутися та як вберегти дитину у такому випадку.  Суїцидальні спільноти називаються “Море китів” і “Тихий дім”.

Фанати таких спільнот у соцмережах називають себе «китами», «Море китів» і «Тихий дім». У всіх прихильників таких груп на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

  1. Приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;
  2. Перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
  3. Перевіряти облікові записи дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт, стежити за вмістом спілкування у приватних чатах;
  4. Звертати увагу на коло спілкування дитини;
  5. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
  6. Обов’язково контролювати, які фото- та відеофайли розміщені в гаджетах дитини;
  7. Встановлювати функцію “батьківський контроль” на всіх гаджетах дитини.

При виявленні таких груп самостійно потрібно також негайно повідомляти до правоохоронних органів або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Ця новина наштовхнула Нас на роздуми скільки небезпеки спостерігає наших дітей навіть тоді коли вони знаходяться вдома. Виникає  питання: Як захистити дітей від інформаційних загроз?

Сучасні батьки заклопотані роботою та побутом і невелика кількість часу залишається на спілкування та проведення часу разом з дітьми. Залишок і так невеликого часу спілкування з дитиною, в більшості випадків ми витрачаємо на нав’язування дитині шаблонних векторів, або особисто наших уявлень про «світле майбутнє» навчання, кар’єра, курси, поведінку у суспільстві. Інколи ми не звертаємо уваги на справжні інтереси дитини та її вподобання, вважаючи, що  це не перспективно, не модно і.т.ін. Особисто ми зіштовхувались з прикладами коли батьки надавали найкращу освіту але їх дитина так і не реалізовувала себе. Та навпаки коли, незважаючи на сумніви батьків, дитина отримала підтримку вирішувала перейти з очної форми на заочну освіту та займатися фотографією, та через декілька років знайшла визнання та почала заробляти більше своїх батьків займаючись улюбленою справою.

На нашу особисту думку не можна повністю на сто відсотків контролювати підлітка, та і не потрібно, в них  повинно залишатись власний простір, але усі пустоти ми повинні заповнювати радістю та любов’ю до життя та близьких  і тільки так ми зможемо їх захистити. І це необхідно робити власним прикладом, починаючи боротьбу перш за все з собою, своїми звичками та страхами.

Як що Вам потрібна послуга батьківській контроль за дитиною (підлітком), ми допоможемо Вам, але без Вашої роботи з близькими, наші послуги не будуть мати необхідного ефекту.

 

Залишити коментар