Особливості методики розслідування розкрадань з банківських сейфів і планування первинних слідчих дій і оперативно розшукових заходів.

Розслідування розкрадань з банківських сейфів. На сьогоднішній день почастішали випадки крадіжки з банківських сейфів (особистих депозитних скриньок), що знаходяться в сховищах фінансовий установ, які орендують люди. Як повідомляють у МВС, в 2015 р у зв’язку з пропажею з них готівки й цінностей, було відкрито 8 кримінальних виробництв, а до цього розпочато 3 розслідування в 2014 р.: три справи ведеться в Оболонському районі, по два – у Печерському та Шевченківському і одне в Подільському. Чимало таких випадків, зареєстровано по всій Україні.

Багато таких крадіжок залишитися латентними, оскільки потерпілі спочатку розуміють про неможливість довести наявності грошових коштів та ювелірних прикрас в скриньки банку і не заявляють про крадіжку.

Адже банк за договором, як правило, несе відповідальність за цілісність скрині і не якого договору збереження вмісту сейфа з клієнтами не підписує, якщо злому немає, то і довести те що у Вас щось пропало практично не можливо.

Крадіжки, як правило, відбуваються через порушення процедури безпеки самим банком або при співучасті недобросовісних співробітників банку. Не варто виключати і винність власника осередку або довіреної особи власника вмісту скриньки, і лише в рідкісних поодиноких випадках злочинець міг діяти самостійно без співучасників.

Починати планування заходів необхідно з виїзду на місце і опитування співробітників адміністрації банку і начальника служби безпеки банку. За умови встановлення контактів та організації взаємодії з адміністрацією або службою безпеки банку провести наступні заходи: слідчий огляд сховища, депозитарію і замків, виявлення і вилучення слідів пальців рук. Встановити марку замку, який встановлений на депозитній скринькці банку (встановити чи потрібен при відкритті даного замку Майстер ключ), з подальшим отримання висновку експерта “фахівця з розкриття замків” чи можливо виготовити майстер ключ при наданні оригіналу ключа від банківської комірки і його вартість.

Вилучення замку і ключа, з наступним призначення трасологічної експертизи замку. Вивчення процедуру доступу Клієнтів до депозитних осередків, перевірити відповідності процедури чинним нормативно-правовим актам і міжнародним стандартам ISO. Отримання повної інформацію про останні фізичних та юридичних осіб, які орендували скриньку з якої пропали матеріальні цінності до того як її орендував “Клієнт”. По можливості, отримати копію паспорта або дані, а так само провести оперативні заходи щодо кола осіб, у разі відмови адміністрації банку сприяти слідству, витребувати дану інформації в рамках кримінального провадження згідно норм КПК.

Отримати інформацію про співробітників банку, які відповідають за доступ Клієнтів до депозитарних осередкам (перевірити їх по базах даних, з метою виявлення негативу, наявних у них фінансових проблем і заборгованостей, алкоголічної, наркотичної, азартно ігрової залежностей та інших факторів здатних детермінувати у них скоєння крадіжки). Провести переговори з представниками адміністрації та СБ банку з метою сприяння і з подальшим “відпрацювання співробітників банку” на поліграфі (детекторі брехні). У разі відмови заявити клопотання про виклик даних осіб в наслідок на допит як свідків у рамках кримінального провадження.

Проведення оперативної роботи по перевірці (агентурної, кримінальної) інформації про зниклі гроші та ТМЦ.

Висування і перевірка додаткових версій, які виникли в процесі первинних слідчих дій.
Підведення підсумків та аналіз первинних результатів, формування звіту про роботу результатом якого є завершення розслідувань або висування нових версій і планування вторинних слідчих дій і оперативно розшукових заходів.

Терміни первісного розслідування 10 робочих днів, у розслідуванні задіяна група з 4-5 фахівців з різних галузей знань включаючи адвоката, який надаватиме правову допомогу, аналіз, і готувати юридичні документи.

розслідування розкрадань

Як що Вам необхідно розслідування розкрадань, телефонуйте Нам.

Залишити коментар