Пошук інтернет шахраїв.

Пошук інтернет шахраїв, процес який потребує певних спеціальних знань та методів.  На практиці все більше використовують довірливих людей які не обережно поводяться зі своєю приватною та особистою інформацією. Ці злочини, як правило вчинюються з корисливих мотивів та інколи з хуліганських.

На сьогодні розповсюджені шахрайства з використанням фейкових анкет на сайтах знайомств, пошуком та заволодінням приватної інформації для шантажу, шахрайство з використанням інформації про особу. Інтернет шахрайства, це вид кіберзлочинності.

Кіберзлочинність – це злочинність в інформаційному просторі, які здійснюються за допомогою комп’ютера, в якому знаходяться відомості про явища, предмети, факти, осіб, що знаходяться в процесі руху по локальних і глобальних комп’ютерних мережах.

Як правило, вигоду стараються отримати за допомогою електронних платіжних систем. Відповідно до законодавства України електронні гроші (e-money)  – це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі.

Не повинна перевищувати  8 000 грн сума електронних грошей на електронному пристрої, який може поповнюватись. Сума електронних грошей, який не може поповнюватись не має перевищувати 2 000 грн.

Тому для злочинців є великою перевагою використання електронних грошей адже можна анонімно відкрити та поповнити електронні гаманці, також цілодобова доступність та швидкість проведення транзакцій.

Приклад: злочинна група, яка телефонними погрозами залякувала, шантажуючи  здоров’ям та безпекою родичів, змушувала фізичних осіб до поповнення електронних гаманців, які їм невідомі.

В цьому гаманці відкритому у платіжній системі, заляканими фізичними особами внесено кошти сумою 30 000 грн.

Для легалізації коштів, з цих електронних гаманців здійсненні перекази на інші платіжні системи .

Ці електронні кошти були для обміну на безготівкові кошти та подальшого переказу для поповнення електронних гаманців міжнародної платіжної систем .

Пошук інтернет шахраїв необхідно здійснювати з метою попередження даних негативних, явищ у суспільстві.

 

Залишити коментар